+48 531 266 609

44-100 Gliwice, ul. Na Piasku 12a

biuro@ods-projekt.pl

Specjalizacje

Kanały spalin i powietrza

Firma ODS zaprojektowała dużą liczbę instalacji przewodów spalinowych w Polskich Elektrowniach i Elektrociepłowniach. Projektowanie odbywa się w ścisłej współpracy z firmami zajmującymi się procesem technologicznym. Często nowe instalacje są lokalizowane w gęsto zabudowanym istniejącym otoczeniu przemysłowym. W projektowaniu wykorzystujemy wiedzę w zakresie stateczności powłok. Konstrukcje kanałów spalin to ogromne pole do popisu w zakresie optymalizacji i poszukiwaniu idealnego schematu statycznego również z uwagi dobór warunków podparcia. Ostatecznie projekty zakończone są sporządzeniem dokumentacji rysunkowej uwzględniającej elementy technologiczne jak króćce, włazy, kierownice przepływu, kompensatory.

Przemysłowe konstrukcje wsporcze

Projektujemy różnego rodzaju konstrukcje przemysłowe takie jak konstrukcje wsporcze kanałów spalin, konstrukcje wsporcze kotłów, pieców, estakady technologiczne, układy podestów, konstrukcje podporowe dla silosów i inne. Obiekty te charakteryzują się skomplikowaną geometrią, ale także swobodą w kształtowaniu schematu statycznego pod warunkiem dostosowania się do technologii.

Hale i zadaszenia stalowe

ODS to nie tylko konstrukcje przemysłowe. Współpracując z licznymi firmami wykonawczymi projektujemy konstrukcje hal i zadaszeń dla budownictwa komercyjnego. Dzięki poszukiwaniu optymalnego schematu statycznego gwarantujemy, że konstrukcje te są najlżejsze.

Projekty montażu i podnoszenia elementów wielkogabarytowych

ODS nie boi się trudnych i odpowiedzialnych wyzwań takich jak wykonywanie projektów podnoszenia.

Scroll to Top